Małopolski Uniwersytet Seniora 2017 w Kozłowie

Archiwum » 2017 » Małopolski Uniwersytet Seniora 2017 w Kozłowie

Szanowni Państwo!

             Trwają zapisy na Małopolski Uniwersytet Seniora 2017 w Kozłowie. Jest to inicjatywa realizowana przez Instytut Wschodnich Inicjatyw i Fundację Rozwoju Polski przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
          Małopolski Uniwersytet Seniora to inicjatywa realizowana przez Instytut Wschodnich Inicjatyw i Fundację Rozwoju Polski przy współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Uniwersytet jest cyklem spotkań, wykładów i interesujących zajęć przygotowanych i prowadzonych przez naukowców, ekspertów i praktyków.
W ramach Uniwersytetu słuchacze zostaną uczuleni na zagrożenia współczesnego świata, zostaną przeszkoleni m.in. z zakresu finansów, przedsiębiorczego zarządzania budżetem domowym, praktycznych podstaw prawa, czy elementów medycyny i zdrowego trybu życia. Nie zabraknie również tematów poświęconych historii, kulturze czy związanych z dziedzictwem św. Jana Pawła II.
Oto pięć głównych celów Małopolskiego Uniwersytetu Seniora:

  • aktywizacja intelektualna uczestników (wykłady otwarte, spotkania z postaciami ze świata nauki i sztuki – także tej lokalnej, warsztaty),
  • aktywizacja fizyczna (turystyka),
  • aktywizacja kulturalna uczestników ( spotkania z teatrem, sztuka sakralna, rzemiosło),
  • budowa podmiotowości uczestników (dyskusje, warsztaty z wystąpień publicznych),
  • aktywizacja społeczna (kurs prawa dla seniora, kurs finansów, warsztat – nowe technologie).
    Zajęcia odbywać się będą max trzy razy w miesiącu, do grudnia 2017 r. Pierwsze inauguracyjne spotkanie 29 lipca 2017 około godz. 10.00 budynek GBP Kozłów.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem zachęcani są do zgłoszeń osobistych do GOK Kozłów, telefonicznych  (41/3841072, 606331941, 797284774), bądź drogą elektroniczną na adres (email: malgorzata.stachurka@gmail.com). Udział w MUS jest całkowicie bezpłatny. Zajęcia będą się odbywały w budynku GBP i GOK Kozłów.

 

ZAPRASZAMY!