Kompleks boisk Orlik

Regulamin korzystania i użytkowania kompleksu boisk Orlik

 

POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Regulamin określa zasady korzystania z kompleksu boisk sportowych Orlik zwanego dalej obiektem, sankcje za nieprzestrzeganie niniejszego regulaminu oraz pozostałe sprawy istotne dla bezpiecznego korzystania z obiektu i jego trwałości.
  2. Zarządcą obiektu, zwanym dalej zarządcą, jest Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kozłowie.
  3. Przedstawicielem zarządcy na terenie obiektu jest administrator wyznaczony przez dyrektora GOK w Kozłowie.
  4. Administrator czuwa nad bezpieczeństwem osób korzystających z obiektu, zwanych dalej użytkownikami i w tym celu upoważniony jest do wydawania użytkownikom odpowiednich poleceń.

OGÓLNE ZASADY KORZYSTANIA Z OBIEKTU

  1. Obiekt jest ogólnodostępny.
  2. Boisko „Orlik” służy do przeprowadzania zajęć i rozgrywek sportowych oraz innych imprez rekreacyjno-sportowych i kulturalnych.
  3. Obiekt udostępnia się w pierwszej kolejności na realizację zajęć dydaktycznych i sportowych.
  4. W czasie wolnym od zajęć, o których mowa w pkt. 3, obiekt udostępnia się odpłatnie osobom fizycznym i grupom zainteresowanym, zgodnie z zarządzeniem Dyrektora GOK w sprawie ustalenia zasad korzystania z boiska sportowego Orlik.
  5. Obiekt udostępnia się do użytku zgodnie z harmonogramem opracowanym przez zarządcę.
  6. Dzieci mogą korzystać z obiektu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.

UDOSTĘPNIANIE ODPŁATNE

  1. Udostępnienie odpłatne realizowane jest poprzez umowę najmu, natomiast nieodpłatnie poprzez umowę użyczenia.
  2. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wynajęcie lub użyczenie części obiektu.
  3. Udostępnienie obiektu sportowego obejmuje powierzchnię użytkową, zgodnie z zawartą umową, przy czym najemca, użytkownik w czasie korzystania z obiektu ma jednocześnie prawo do korzystania z szatni i toalet.
  4. Obiekt sportowy może być udostępniany osobom fizycznym i innym podmiotom w ciągu całego tygodnia po złożeniu wniosku i podpisaniu umowy z dyrektorem GOK.
  5. Za przygotowanie umów oraz organizację wykorzystania obiektu odpowiedzialny jest zarządzający.
  6. Zarządzający przygotowuje harmonogram korzystania z obiektu, kierując się zawartymi umowami.
  7. Osoba podpisująca umowę w imieniu grupy lub podmiotu, któremu udostępniany jest obiekt, reprezentuje korzystających z obiektu przed zarządzającym oraz ustala z nim sprawy organizacyjne, a także ponosi odpowiedzialność za zachowanie grupy zgodnie z regulaminem.
  8. Za najem boiska pobierane są opłaty według zasad lub stawek ustalonych zarządzeniem Dyrektora GOK, które zostaną zastosowane w umowie.

PODSTAWOWE OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA

  1. Korzystający z obiektu sportowego „Orlik” zobowiązani są do używania odpowiedniego stroju sportowego, w szczególności obuwia sportowego.
  2. Osoby korzystające z obiektu sportowego oraz prowadzące zajęcia zobowiązuje się do:
    • Punktualnego rozpoczynania i kończenia zajęć;
    • Utrzymania czystości obiektu;
    • Przestrzegania przepisów BHP, PPOŻ. i porządkowych;
    • Podporządkowywania się poleceniom administratora;
    • Przestrzegania zasad współżycia społecznego;
    • Niezwłocznego informowania administratora o wszelkich uszkodzeniach urządzeń, kontuzjach i innych zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowników.
  3. Za bezpieczeństwo i przestrzeganie regulaminu obiektu sportowego odpowiedzialni są prowadzący zajęcia oraz organizatorzy zawodów (kierownicy grupy), imprez sportowych i innych.
  4. Zabrania się wnoszenia na obiekt sportowy:
    • Wszelkiego rodzaju niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów grożących pożarem;
    • Środków odurzających lub substancji psychotropowych;
    • Puszek, butelek itp. wykonanych z kruchego lub twardego materiału;
    • Napojów alkoholowych.
  5. Na terenie obiektu sportowego obowiązuje zakaz:
    • Spożywania alkoholu i palenia tytoniu;
    • Wstępu osobom w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub wszelkiego rodzaju środków odurzających;
    • Wprowadzania zwierząt.
  6. Osoby korzystające z obiektów ponoszą odpowiedzialność za wyrządzone szkody.
  7. Osoby korzystające z obiektu sportowego zobowiązane są do zapoznania się z niniejszym regulaminem i przestrzegania go.

SANKCJE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ

  1. Pracownik gospodarczy odmawia wstępu na obiekt lub nakazuje jego opuszczenie użytkownikom, którzy nie przestrzegają niniejszego regulaminu, a w szczególności:
    • Złamali którykolwiek z obowiązujących zakazów;
    • Pomimo upomnienia nadal nie przestrzegają podstawowych obowiązków użytkownika.
  2. W uzasadnionych przypadkach pracownik gospodarczy może wezwać służby mundurowe.
  3. Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za straty materialne i uszczerbki na zdrowiu wynikłe z niestosowania lub nienależytego stosowania się do postanowień niniejszego regulaminu.
  4. Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty, dokumenty i inne rzeczy stanowiące własność użytkowników.
  5. Użytkownik, który dopuścił się uszkodzenia lub zniszczenia obiektu lub jego wyposażenia, zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy lub wymiany.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Wszelkie skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania i korzystania z obiektu przyjmuje dyrektor GOK w godzinach urzędowania.

  1. Boiska czynne są przez cały tydzień z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy oraz innych dni zarządzonych jako wolne przez administratora obiektu.
  2. Godziny otwarcia:

    Dla szkoły:
    poniedziałek – piątek: 8:00 – 14:00

    Boisko Orlik – ogólnodostępne:
    poniedziałek – niedziela: 14:00 – 20:00

W przypadku korzystania z obiektu przez szkołę obowiązują zasady ustalone i przedstawione w zarządzeniu dyrektora GOK.

REGULAMIN OBOWIĄZUJE OD: ........................................................ ROKU