Kompleks boisk Orlik
Regulamin korzystania i użytkowania kompleksu boisk Orlik
POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Regulamin określa zasady korzystania z kompleksu boisk sportowych Orlik zwanego dalej obiektem, sankcje za nieprzestrzeganie niniejszego regulaminu oraz pozostałe sprawy istotne dla bezpiecznego korzystania z obiektu i jego trwałości.
- Zarządcą obiektu, zwanym dalej zarządcą, jest Gminny Ośrodek Kultury z siedzibą w Kozłowie.
- Przedstawicielem zarządcy na terenie obiektu jest administrator wyznaczony przez dyrektora GOK w Kozłowie.
- Administrator czuwa nad bezpieczeństwem osób korzystających z obiektu, zwanych dalej użytkownikami i w tym celu upoważniony jest do wydawania użytkownikom odpowiednich poleceń.
OGÓLNE ZASADY KORZYSTANIA Z OBIEKTU
- Obiekt jest ogólnodostępny.
- Boisko „Orlik” służy do przeprowadzania zajęć i rozgrywek sportowych oraz innych imprez rekreacyjno-sportowych i kulturalnych.
- Obiekt udostępnia się w pierwszej kolejności na realizację zajęć dydaktycznych i sportowych.
- W czasie wolnym od zajęć, o których mowa w pkt. 3, obiekt udostępnia się odpłatnie osobom fizycznym i grupom zainteresowanym, zgodnie z zarządzeniem Dyrektora GOK w sprawie ustalenia zasad korzystania z boiska sportowego Orlik.
- Obiekt udostępnia się do użytku zgodnie z harmonogramem opracowanym przez zarządcę.
- Dzieci mogą korzystać z obiektu wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej.
UDOSTĘPNIANIE ODPŁATNE
- Udostępnienie odpłatne realizowane jest poprzez umowę najmu, natomiast nieodpłatnie poprzez umowę użyczenia.
- W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się wynajęcie lub użyczenie części obiektu.
- Udostępnienie obiektu sportowego obejmuje powierzchnię użytkową, zgodnie z zawartą umową, przy czym najemca, użytkownik w czasie korzystania z obiektu ma jednocześnie prawo do korzystania z szatni i toalet.
- Obiekt sportowy może być udostępniany osobom fizycznym i innym podmiotom w ciągu całego tygodnia po złożeniu wniosku i podpisaniu umowy z dyrektorem GOK.
- Za przygotowanie umów oraz organizację wykorzystania obiektu odpowiedzialny jest zarządzający.
- Zarządzający przygotowuje harmonogram korzystania z obiektu, kierując się zawartymi umowami.
- Osoba podpisująca umowę w imieniu grupy lub podmiotu, któremu udostępniany jest obiekt, reprezentuje korzystających z obiektu przed zarządzającym oraz ustala z nim sprawy organizacyjne, a także ponosi odpowiedzialność za zachowanie grupy zgodnie z regulaminem.
- Za najem boiska pobierane są opłaty według zasad lub stawek ustalonych zarządzeniem Dyrektora GOK, które zostaną zastosowane w umowie.
PODSTAWOWE OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKA
- Korzystający z obiektu sportowego „Orlik” zobowiązani są do używania odpowiedniego stroju sportowego, w szczególności obuwia sportowego.
- Osoby korzystające z obiektu sportowego oraz prowadzące zajęcia zobowiązuje się do:
- Punktualnego rozpoczynania i kończenia zajęć;
- Utrzymania czystości obiektu;
- Przestrzegania przepisów BHP, PPOŻ. i porządkowych;
- Podporządkowywania się poleceniom administratora;
- Przestrzegania zasad współżycia społecznego;
- Niezwłocznego informowania administratora o wszelkich uszkodzeniach urządzeń, kontuzjach i innych zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo użytkowników.
- Za bezpieczeństwo i przestrzeganie regulaminu obiektu sportowego odpowiedzialni są prowadzący zajęcia oraz organizatorzy zawodów (kierownicy grupy), imprez sportowych i innych.
- Zabrania się wnoszenia na obiekt sportowy:
- Wszelkiego rodzaju niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów grożących pożarem;
- Środków odurzających lub substancji psychotropowych;
- Puszek, butelek itp. wykonanych z kruchego lub twardego materiału;
- Napojów alkoholowych.
- Na terenie obiektu sportowego obowiązuje zakaz:
- Spożywania alkoholu i palenia tytoniu;
- Wstępu osobom w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub wszelkiego rodzaju środków odurzających;
- Wprowadzania zwierząt.
- Osoby korzystające z obiektów ponoszą odpowiedzialność za wyrządzone szkody.
- Osoby korzystające z obiektu sportowego zobowiązane są do zapoznania się z niniejszym regulaminem i przestrzegania go.
SANKCJE I ODPOWIEDZIALNOŚĆ
- Pracownik gospodarczy odmawia wstępu na obiekt lub nakazuje jego opuszczenie użytkownikom, którzy nie przestrzegają niniejszego regulaminu, a w szczególności:
- Złamali którykolwiek z obowiązujących zakazów;
- Pomimo upomnienia nadal nie przestrzegają podstawowych obowiązków użytkownika.
- W uzasadnionych przypadkach pracownik gospodarczy może wezwać służby mundurowe.
- Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za straty materialne i uszczerbki na zdrowiu wynikłe z niestosowania lub nienależytego stosowania się do postanowień niniejszego regulaminu.
- Zarządca nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty, dokumenty i inne rzeczy stanowiące własność użytkowników.
- Użytkownik, który dopuścił się uszkodzenia lub zniszczenia obiektu lub jego wyposażenia, zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy lub wymiany.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Wszelkie skargi i wnioski dotyczące funkcjonowania i korzystania z obiektu przyjmuje dyrektor GOK w godzinach urzędowania.
- Boiska czynne są przez cały tydzień z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy oraz innych dni zarządzonych jako wolne przez administratora obiektu.
- Godziny otwarcia:
Dla szkoły:
poniedziałek – piątek: 8:00 – 14:00
Boisko Orlik – ogólnodostępne:
poniedziałek – niedziela: 14:00 – 20:00
W przypadku korzystania z obiektu przez szkołę obowiązują zasady ustalone i przedstawione w zarządzeniu dyrektora GOK.
REGULAMIN OBOWIĄZUJE OD: ........................................................ ROKU










